Producenci
Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Informacja

Palniki oraz części zamienne do palników  mogą być montowane wyłącznie przez wykwalifikowany serwis posiadający ważne wymagane przepisami prawa uprawnienia oraz autoryzację producenta urządzenia.

Informacja o prawie do odstąpienia od umowy

Prawo odstąpienia od umowy

Zgodnie z art. 27 i nast. Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. z 2014 r., poz. 827) (Ustawa o prawach konsumenta), Kupujący będący konsumentem ma prawo odstąpić od umowy zawartej ze Sprzedawcą, zgodnie z postanowieniami Regulaminu, w terminie 14 dni, bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni, odpowiednio:

- w przypadku umowy sprzedaży towarów – od dnia, odebrania przesyłki od przewoźnika.

- w przypadku umowy o świadczenie usług – od dnia zawarcia umowy.

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby Konsument wysłał informację dotyczącą wykonania przysługującego mu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

W przypadku odstąpienia od umowy przez Kupującego Sprzedawca zwraca Kupującemu wszystkie otrzymane od Konsumenta płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Konsumenta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sprzedawcę), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym Sprzedawca został poinformowany o decyzji Konsumenta o wykonaniu prawa odstąpienia od umowy. Zwrotu płatności Sprzedawca dokonuje przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Konsumenta użyte w pierwotnej transakcji, chyba że Konsument wyraźnie zgodził się na inne rozwiązanie; w każdym przypadku Konsument nie poniesie żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Sprzedawca może wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy od Konsumenta.

Konsument, w przypadku odstąpienia od umowy zobowiązany jest odesłać lub przekazać Sprzedającemu rzecz niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformował Sprzedawcę o odstąpieniu od umowy. Termin jest zachowany, jeżeli Konsument odeśle rzecz przed upływem terminu 14 dni. 

Konsument będzie musiał ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy do Sprzedawcy. Dotyczy to również przypadku, gdy rzecz ze względu na swój charakter nie może zostać w zwykły sposób odesłana pocztą (w szczególności towary wielkogabarytowe). Konsument powinien wybrać taki sposób, by towar dotarł do Sprzedającego w stanie nieuszkodzonym.

Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

 

 

Gotowy wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy znajduje się tutaj: OŚWIADCZENIE O ODSTĄPIENIU OD UMOWY

Po wypełnieniu proszę przesłać skan dokumentu mailem lub tradycyjnie pocztą. Mogą również Państwo przesłać do nas takie oświadczenie mailem.

W każdym przypadku potwierdzimy drogą mailową otrzymanie takiego oświadczenia.

                

sklep@rzepeckiserwis.pl 

RZEPECKI SERWIS Jacek Rzepecki

ul. Austriacka 13 d

75-430 Koszalin

 

Prosimy o staranne zabezpieczenie zwracanego przedmiotu przed wysyłką aby nie uległ uszkodzeniu w transporcie. Najłatwiej będzie odesłać towar w kartonowym pudełku, w którym otrzymali Państwo zamówiony towar.

  

Prawo do odstąpienia od umowy o którym mowa powyżej dotyczy wyłącznie sprzedaży konsumenckiej, a więc stosuje się tylko do sprzedaży osobie fizycznej, która dokonuje zakupu w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl